Neler yeni

Yaz tatili ne zaman bitiyor? Yeni eğitim dönemi o tarihte başlayacak

Maximum 

EMEKTAR UYE

Okullar ne zaman açılacak? sorusunun cevabını merak eden milyonlarca öğrenci MEB tarafından belirlenen tarihi sorguluyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasına çok az bir zaman kala yaz tatilinde olan öğrenciler, tatil planlarını ayarlayabilmek için okulların başlayacağı zamanı merak ediyorlar. Peki, yaz tatili ne zaman bitiyor?​

1690989006288
Ağustos ayının ilk haftasında, 2023-2024 eğitim döneminde okulların açılış tarihine dair araştırmalar yoğunlaştı. Haziran ayında yaz tatili sürecine giren öğrenciler ve öğretmenler, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına başlamak için 'Yaz tatili ne zaman bitecek?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, okulların açılacağı tarih...

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?​

Milli Eğitim Bakanlığı yeni dönem için tarihleri açıkladı. Okullar 11 Eylül tarihinde açılacak ve yeni eğitim öğretim yılı başlayacak.
Yaz tatili ne zaman bitiyor? Yeni eğitim dönemi o tarihte başlayacak - 3

2023-24 MEB EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ​

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi'ni paylaştı.

Buna göre, ilk ders zili 11 Eylül'de çalacak.

Takvime göre, ilk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline çıkacak. 5 Şubat'ta ikinci dönem başlayacak.

Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatilin tarihi ise 8 ile 12 Nisan arası olarak belirlendi.

Eğitim-öğretim yılı 14 Haziran'da tamamlanacak.

Konuyu görüntüleyenler